1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30.
   
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za osoby zakonne poświęcające swoje życie na służbę Bogu i ludziom
  w całym Kościele powszechnym. Prosić będziemy również o dar nowych powołań spośród naszej młodzieży. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, aby je poświęcić (w sklepiku jest możliwość nabycia gromnicy). Taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia Msze św. będą odprawiane
  o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 • w środę – św. Błażeja bp i m. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo św. Błażeja, który jest szczególnym orędownikiem w chorobach gardła;
 • w Pierwszy Czwartek miesiąca na adoracji przed mszą św. wieczorną będziemy się modlić, aby młodzi ludzie obdarzeni łaską powołania odpowiedzieli Bogu „tak”. Będzie także adoracja po Mszy wieczornej która potrwa do północy;
 • w piątek – Pierwszy Piątek miesiąca - oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Odwiedzin chorych nie będzie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i podczas każdej Mszy św. W tym dniu przypada też św. Agaty, dziewicy i męczennicy; na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie soli i chleba.
 • W najbliższą sobotę przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Niej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 • Również w Pierwszą Sobotę o godz. 9.00 Różaniec i Msza św. Zawierzenia NMP
  o godz. 9.30.
 • Męski Różaniec organizowany przez Wojowników Maryi wyruszy w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy.
   
 1. W środę po Mszy św. wieczornej będzie rozbiórka szopki i całej świątecznej dekoracji. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc.
   
 2. W tym roku kolęda, czyli wizyta duszpasterska, ma odmienny charakter. Zapraszamy Was Drodzy Siostry i Bracia do naszej świątyni w dni które są wyznaczone dla poszczególnych bloków i ulic. O GODZ. 18.00 BĘDZIE MSZA ŚW. w intencjach mieszkańców danego bloku lub też ulicy. Po Mszy św. poświęcenie wody którą przyniesiecie ze sobą i potem poświęcicie swój dom. Każda rodzina uczestnicząca we Mszy św. otrzyma list papieża Franciszka oraz tekst modlitwy – błogosławieństwa mieszkania, którą odmówicie po przyjściu do domu. Na zakończenie będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczestników.
  W tym tygodniu serdecznie zapraszamy mieszkańców następujących bloków i ulic:

01.02.2021 Poniedziałek   Blok  334, 335, 336, 337, 338, 339, 340 i 341.

03.02.2021 Środa  - mieszkańcy ulic: Lipowej, Wojska Polskiego, Bema, Sikorskiego, Emilii Plater, Granicznej, Kukuczki, Sercańskiej.

04.02.2021 Czwartek  - mieszkańcy ulic:     Chrobrego, Edwardów, Jagiełły, Juranda, Ketlinga, Kmicica, Kotarbińskiego, Królowej Jadwigi, Łokietka, Michałowskiego, Męczenników Katyńskich, Skłodowskiej, Skrzetuskiego, Stamma, Weigla, Zagłoby, Wołodyjowskiego, Sidły, Łasaka, Malinowskiego, Marusarzówny, Kusocińskiego, Rutkiewicz, Braci Śniadeckich. Jeśli są jeszcze osoby czy rodziny, które nie były na takiej Mszy „kolędowej”, to zapraszamy Was w poniedziałek, środę lub w czwartek o godz. 18.00.                                                                                                                                                                              

 1. W naszej parafii nastąpiła zmiana na funkcji kościelnego. Nowym kościelnym będzie p. Adam Milczarek. Dotychczasowemu kościelnemu p. Damianowi Krzymińskiemu serdecznie dziękujemy za dotychczasową posługę.
   
 2. Prasa katolicka, to wspaniała możliwość umocnienia w wierze. Dzisiejszy Gość Niedzielny mówiąc o zakonach kontemplacyjnych stawia tajemnicze pytanie: „Czyżby nieużyteczni?”. Tygodnik Niedziela natomiast opisuje całą prawdę o życiu za kratami furty zakonnej w art. p.t. „Po co światu zakony?”. Serdecznie polecamy tygodnik Idziemy oraz miesięczniki Rycerz Niepokalanej, Rycerzyk Niepokalanej dla dzieci i inne czasopisma.
   
 3. Posłuchajmy jeszcze zaproszenia wystosowanego przez naszą młodzież na dzisiejszy koncert kolędowy.  (…..)
   
 4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Borowy i Leszek Włodarczyk. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
   
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła na każdy dzień nowego tygodnia. Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!