1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – św. Błażeja bp i m. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo św. Błażeja, który jest szczególnym orędownikiem w chorobach gardła;

w środę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy; na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie soli i chleba.

w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;

w tym dniu przypada też Pierwszy Czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na adoracji przed mszą św. wieczorną będziemy się modlić, aby młodzi ludzie obdarzeni łaską powołania odpowiedzieli Bogu „tak”. Będzie także adoracja po Mszy wieczornej.

w piątek – Pierwszy Piątek miesiąca - oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 20.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i podczas każdej Mszy św.

3. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w Sali n. 14 .

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie rozbiórka szopki i całej świątecznej dekoracji. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc.

5. Bełchatowskie Stowarzyszenie Amazonek serdecznie zaprasza na Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 18.00.

6. Sesja nadzwyczajna Synodu Archidiecezji Łódzkiej rozpocznie się sobotę o godz. 10.00. Prosimy o modlitwę w intencji Synodu.

7. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień druga niedziela miesiąca stąd na Mszach św. będzie zbierana składka gospodarcza przeznaczona na planowane w tym roku inwestycje. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

9. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne. Bóg zapłać za każdy dar.

10. Prasa katolicka, to wspaniała możliwość umocnienia w wierze. Dzisiejszy Gość Niedzielny przytacza świadectwa sióstr i braci z różnych zakonów a w art. p.t. „Poślubieni” stwierdza, że „Radykalne naśladowanie czystości, ubóstwa i posłuszeństwa Chrystusa jest znakiem dla świata. Niedziela stawia pytanie: „Kim są Paulini” i opisuje nieznane oblicze Jasnej Góry. Serdecznie polecamy dzisiejsze tygodniki oraz inne czasopisma.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Klewin, Natalia Jaśkiewicz, Elżbieta Gładysz, Mirosława Biegańska, Michał Pluta. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła na każdy dzień nowego tygodnia. Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wielu łask nadprzyrodzonych. SZCZĘŚĆ BOŻE!