1. Dziś jako sercanie, czyli duchowi synowie O. Leona, Jana Dehon świętujemy 178 rocznicę urodzin i chrztu św. Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów.
  O. Założyciel urodził się 14 marca 1843 r. Dziękujemy Bogu za osobę O. Dehona oraz charyzmat miłości i wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i wszystkich ludzi.

   
 2. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.30.
   
 4. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP ale także Opiekuna Kościoła Świętego i Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 będzie Msza św. odprawiona w intencji: o świętość życia dla małżeństw i rodzin oraz za wszystkie małżeństwa w kryzysie. Po Mszy św. będzie Droga Krzyżowa. Zachęcamy ojców do przyjścia w tym dniu na Mszę św. i zawierzenia swoich rodzin Opiekunowi Świętej Rodziny. Jako duszpasterze pragniemy powierzyć św. Józefowi całą parafię, remont kościoła i wszystkie nasze  rodziny, aby wyjednał nam łaskę ochrony przed demoralizacją, utratą wiary i epidemią koronawirusa. Serdecznie zapraszamy.
   
 5. W Wielkim Poście odprawiamy Drogę Krzyżową w piątki o godz. 9.00, 16.30, 17.30
  i o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

   
 6. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę o godz. 18.00.
   
 8. Za tydzień po Mszach św. będzie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu
  i świąteczny wystrój świątyni.
  W poprzednich latach taka ofiara zbierana była podczas Gorzkich Żali. Bóg zapłać za każdy dar.

   
 9. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć Świece Wielkanocne Caritas.
   
 10. Rodzice Mai Kwiatkowskiej z Łodzi dziękują za kwotę 6401 zł zebraną w zeszłą niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdą dobroć waszych serc.
   
 11. Jeden dziesiątek różańca każdego dnia – oto cały problem uczestnictwa w Żywym Różańcu. Zapraszamy chętnych do kolejnej Żywej Róży, której opiekunem będzie św. Józef. Zapraszamy serdecznie kobiety a szczególnie mężczyzn młodszych i starszych. Może uda się stworzyć Różę Męską. Zgłoszenia u ks. Jerzego.
   
 12. Dzisiaj zapraszamy serdecznie do biblioteki parafialnej w godz. od 11.00 do 13.00. Szczególnie chcemy polecić książki napisane przez ks. Mieczysława Nowaka, naszego rekolekcjonistę. Są to m.in.: „Żywa Ofiara”, Żyć Mszą św.” „Źródło Życia”, Słowo Życia”, „Prostowanie pokręconego”. Są jeszcze inne tytuły innych autorów: Przygotowanie do śmierci, Imperium O. Rydzyka, Rekolekcje domowe do samodzielnego odprawienia, Małżeństwo i rodzina. Serdecznie polecamy.
   
 13. W dzisiejszym tygodniku Niedziela oprócz obrazka św. Józefa znajdziemy art. p.t. Przemilczany Franciszek. W Gościu Niedzielnym i tygodniku Idziemy zamieszczono opisy podróży apostolskiej papieża Franciszka do Iraku.
   
 14. Dzisiaj jest składka gospodarcza. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 15. W związku z rocznicą urodzin O. Założyciela członkowie Ruchu Sercańskiej Młodzieży wyszli z pewną inicjatywę. Prosimy o jej przedstawienie...
   
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Jackowiak, Janusz Pszczanek, Janina Poprawka. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
   
 17. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Barbary w przeżywaniu Wielkiego Postu! SZCZĘŚĆ BOŻE!