1. Dzisiaj przypada niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Msze św. są odprawiane zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30. Zapraszamy.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W środę  – św. Ludwika Grignion de Montfort, kapłana;
 • W czwartek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, Patronki Europy; Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej;
 • W sobotę – św. Józefa Rzemieślnika. Jest to jednocześnie Pierwsza Sobota miesiąca maja. Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny, firmy i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. o godz. 9.30.
 • Różaniec prowadzony przez Wojowników Maryi rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00.  Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.
   
 1. W najbliższą sobotę odbędzie się również uroczystość Pierwszej Komunii św. dla kl. III a Szk. Podst. nr 8 o godz. 12.00. Kl. III b z tej samej szkoły będzie miała Pierwszą Komunię św. w niedzielę o godz. 13.00.
   
 2. Przyszła niedziela – 2 Maja – będzie poświęcona św. Maksymilianowi, męczennikowi Oświęcimia i dziełom, które stworzył, czyli Stowarzyszeniu „Rycerstwo Niepokalanej” oraz wydawnictwu „Rycerz Niepokalanej”. Kazania będzie głosił O. Piotr Socha, Franciszkanin z Niepokalanowa, zastępca redaktora naczelnego „Rycerza Niepokalanej”. O. Piotr Socha będzie również kaznodzieją podczas religijno – patriotycznej uroczystości 3 Maja o godz. 12.00. Z racji tego wielkiego religijno – patriotycznego świętowania gorąco zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.
   
 3. Dziękujemy mieszkańcom bl.127 z klatki II za ofiarę złożoną z okazji Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego w ich rodzinach. Msza św. w waszych intencjach zostanie odprawiona w najbliższą środę 28 kwietnia o godz. 18.00.
   
 4. Technologia produkcji niektórych szczepionek stosowanych w Polsce na Covid-19 budzi wątpliwości. Czy zatem katolik może z nich korzystać? Niedziela przybliża stanowisko Rady bioetycznej episkopatu w tej sprawie. Dzisiejszy Gość Niedzielny wyjaśnia czym jest i dlaczego jest takie ważne kierownictwo duchowe? Tygodnik Idziemy mówi o pięknie powołania i radości kapłaństwa. W najnowszym numerze Małego Gościa Niedzielnego jest piękny dodatek w postaci obrazu św. Józefa. Serdecznie polecamy.
   
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Elżbieta Pal i Barbara Kęsa. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

   
 6. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności a młodzieży stojącej u progu ważnych decyzji życzymy światła Ducha Świętego w wyborze drogi swojego powołania. SZCZĘŚĆ BOŻE!