1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30.

2. Istnieje jeszcze możliwość spowiedzi – dziś w czasie Mszy świętych, jutro od godz. 7.00 do 8.00 a po południu od 17.30 do 19.00 oraz we wtorek od 7.00 do 8.00.

3. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia – Msza św. godz. 7.00. Zachęcamy, aby w Wigilię, zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.

4. W środęUroczystość Bożego Narodzenia – Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy Pasterką sprawowaną o północy. Wcześniej, czyli o godz. 23.30 adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana przy śpiewie zespołu „Adoremus Dominum”. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia SOS. Msze święte w ciągu dnia będą odprawiane według następującego porządku: pierwsza Msza św. o godz. 8.30 ( nie będzie Mszy św. o godz. 7.00) następnie o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Po południu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.30)

5. W czwartek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – II dzień Świąt, do południa Msze św. wg porządku niedzielnego, po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 19.30). Składka przeznaczona będzie na KUL.

6. W liturgii Kościoła przypada także:

W  piątek – św. Jana Ap. i Ew. - tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

W sobotę – św. Młodzianków mm ;

W niedzielę – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

7. Światełko Betlejemskie, przyniesione przez harcerzy, zostało umieszczone w przedsionku kościoła, żeby można było sobie łatwiej zapalić i zabrać do domu.

8. Dzisiaj po każdej Mszy św. możemy zakupić symboliczne sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii (scholii i ministrantów), natomiast opłatki można  jeszcze otrzymać w sklepiku w Domu parafialnym

9. Kolędę rozpoczniemy 30 grudnia w poniedziałek. Postarajmy się przeżywać te wizytę duszpasterską kapłana w duchu wiary i bożonarodzeniowej radości. Zadbajmy o świąteczny wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo św, zeszyt do religii. Wodę święconą można sobie nabrać w kościele (pod chórem). W sklepiku w Domu parafialnym jest możliwość zakupienia kompletów kolędowych (krzyża, świec, kropidła). Odchodzimy od plastiku, porcelany a zakupujemy te komplety z materiałów naturalnych i nie tłukących się, jak np. drzewo i metal.

10. Kolędę  rozpoczniemy od etapu III,  następnie etap I a na końcu etap II. W między czasie odwiedzać będziemy domy przy poszczególnych uliczkach. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00 a po południu od godz. 16.00. W dniu 31.12 br. oraz w soboty tylko od godz. 9.00, w niedziele nie będzie wizyty duszpasterskiej. Szczegółowy program kolędy będzie podawany na bieżąco w czasie ogłoszeń parafialnych, umieszczony w gablocie a także dostępny w Internecie na naszej stronie parafialnej.

11. Oto program na pierwsze dwa dni kolędy:
30.12.2019 – Poniedziałek: Blok 301, 302, 303, 304 A, 304 B, 305, 306, 307, 308, 309

                                                           (zaczynamy zazwyczaj od parteru)

31.12.2019 – Wtorek (tylko rano o 9:00): ul. Lipowa, Braci Śniadeckich, Rutkiewicz, Kusocińskiego, Marusarzówny, Malinowskiego, Łasaka, Sidły, Stamma, Królaka,

Wojska Polskiego, Edwardów + Apteka, Ketlinga, Zagłoby, Wołodyjowskiego, Kmicica, Skrzetuskiego, Juranda.

12. Nagrody za uczestnictwo w roratach będą rozdane w następną niedzielę 29 grudnia.

13. Wyjazd dla młodzieży na narty do Gliczarowa Górnego organizujemy w dniach 11-18 stycznia br. Szczegóły o rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem u ks. Krzysztofa Szlachetki, a także na plakacie i na stoliku z prasą katolicką (strona internetowa www.rekolekcje.scj.pl). Zapisy są przyjmowane do 26 grudnia. Zapraszamy serdecznie.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – wydanie świąteczne czasopism jest nieco bogatsze i droższe. Tygodnik Gość Niedzielny - podwójny numer w cenie 10 zł. ; Niedziela – 10 zł. Polecamy także czasopisma dla dzieci: Mały Gość Niedzielny oraz Dominik idzie do I Komunii św.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Kurdek oraz Irena Puchalska. Prośmy dla nich o radość nieba. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

16. Na te ostatnie chwile Adwentu wszystkich Parafianom i Gościom życzymy owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a później radosnego ich przeżywania. Niech Boże Dziecię podniesie rączkę i Wszystkim błogosławi. SZCZĘŚĆ BOŻE!