1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. W dzisiejszych tygodnikach „Niedziela”,  „Idziemy” i „Gość Niedzielny” jest wiele artykułów mówiących o Biblii i wielkim pożytku jej czytania.
   
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Piątek – uroczystość św. Wojciecha, bp. i m. Głównego Patrona Polski. O godz. 18.00, odprawiona będzie Msza św. w intencji ks. Jerzego, ks. Wojciecha
  i ks. Marka z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy parafian na tę modlitwę
  a Księżom Solenizantom życzymy wszelkich Bożych darów i opieki świętych Patronów. W tym dniu pomodlimy się także Nowenną do Najświętszego Serca Jezusowego.
 • Sobota – św. Jerzego
 • Niedziela – św. Marka Ewangelisty
   
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na weekendowe rekolekcje „Kurs Nowe Życie”. Szczegóły i możliwość zapisu znajdziemy na stronie www.sne.belchatow.pl oraz w sklepiku. Daj się zaskoczyć i otwórz się na działanie Boga w twoim życiu.
   
 2. W dniu dzisiejszym jest zbiórka dowolnych datków po Mszach św. dla Gabrysia na operację dłoni i stóp. W imieniu rodziców z całego serca dziękujemy za każdy dar.
   
 3. Serdecznie zachęcamy do lektury katolickiej. Jak nie stać się łupem diabła? Na to pytanie odpowiada w dzisiejszej Niedzieli znany francuski egzorcysta. Gość Niedzielny w art. p.t. „To się dobrze skończy!” mówi o świętym kryzysie, szczęśliwej winie i Biblii, w której jest odpowiedź na wszystkie pytania. Tygodnik Idziemy wspomina o zmarłej w roku 2012 słynnej mistyczce Alicji Lenczewskiej z darem niewidzialnych stygmatów. Zostawiła po sobie Dzienniki, w których zawarła pouczenia przekazane jej przez samego Jezusa.
   
 4. Ks. Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa we Mszy Św. do 3 maja włącznie. 
   
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności: śp. Jerzy Mortas, Franciszek Jachymek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek …
   
 6. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego
  i opieki Maryi, Matki Kościoła! SZCZĘŚĆ BOŻE!