1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30.

2. Od jutra zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30.

3. Możliwość spowiedzi  w tym tygodniu będzie: rano – w czasie Mszy świętych a wieczorem w czasie adoracji, czyli od godz. 17.30 do 18.00. W czasie Mszy św. wieczornej będzie trudniej się wyspowiadać, ponieważ księża mają inne posługi.

4. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich na Roraty a szczególnie dzieci. Dla nich przewidziane są obrazki za udział w Roratach oraz możliwość wylosowania figurki Matki Bożej.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 20 grudnia od godz. 10.00. Odwiedzimy chorych do których zazwyczaj jeździmy w I piątki oraz wszystkich zgłoszonych. Można jeszcze zgłaszać chorych. W styczniu odwiedzin nie będzie.

6. Jak co roku wolontariusze przynoszą do naszych domów pobłogosławiony opłatek  na stół wigilijny.  Bardzo prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Rzecznik Episkopatu podkreśla szczególne znaczenie opłatka. „Ocalmy piękną tradycję wieczerzy wigilijnej. Dzielmy się pobłogosławionym opłatkiem. Zadbajmy o duchowy wymiar świąt Bożego Narodzenia”. Dodaje także: „Jeśli ktoś ma opłatek, który nie jest jeszcze pobłogosławiony, to powinien się o to zatroszczyć”.

7. Wszystkich wolontariuszy serdecznie zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji wolontariuszy i ich rodzin a po Mszy św. będzie spotkanie w Sali nr 14.

8. Światełko Betlejemskie przyniesione przez harcerzy przyjmiemy w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00.

9. Serdeczne podziękowanie pragniemy jako parafia złożyć panom: Mieczysławowi Wojewodzie oraz Stanisławowi Skibińskiemu za szereg zaangażowań i prac wykonanych bezinteresownie dla dobra naszej parafii. Bóg zapłać.

10. Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za ofiarę 500 zł na remont kościoła. Bóg zapłać.

11. W dniach 11-18 stycznia br. organizujemy dla młodzieży wyjazd na narty do Gliczarowa Górnego. Szczegóły o rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem u ks. Krzysztofa Szlachetki, a także na plakacie i na stoliku z prasą katolicką (strona internetowa www.rekolekcje.scj.pl). Zapisy są przyjmowane do 26 grudnia.

12. Dzisiaj po każdej Mszy św. możemy zakupić symboliczne sianko na stół wigilijny oraz organizowany jest kiermasz ciast. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii (scholi
i ministrantów).

13. „Bełchatowska Wigilia” odbędzie się w dniu 23 grudnia o godz. 17 na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

14. Zaczynamy przygotowanie świątyni do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o pomoc w ustawieniu i ustrojeniu choinek w czwartek po Mszy św. wieczornej.

15. Współczesne badania wykazały, że osoby religijne są bardziej zadowolone z życia i lepiej dają sobie radę z problemami niż nie wierzące. O radości i pokoju, który wypływa z wiary pisze dzisiejsza Niedziela odpowiadając w innym artykule na pytanie: „Co z tym celibatem?” Gość Niedzielny pisze o tym jak kard. Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich. Serdecznie polecamy.

16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bogdan Ziółkowski. Prośmy dla niego o radość nieba. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

17. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście owocnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia oraz Bożego błogosławieństwa. Niech modlitwa codzienna i dobra spowiedź  przyniosą Wam błogosławione owoce i pokój serca. SZCZĘŚĆ BOŻE!