1. Dzisiaj Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja o godz. 17.30.
  W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie a po Mszach św. zbieramy datki na jego potrzeby. Bóg zapłać za każdy dar.

   
 2. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej parafii za dwa tygodnie. Będzie je głosił ks. Marek Mikołajczak, sercanin posługujący obecnie w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i Ks. Rekolekcjonisty.
   
 3. Zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP odprawiane w dni powszednie o godz. 18:00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami.
   
 4. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
   
 5. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
   
 6. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Ambrożego bp. i dK; we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu osobom modlącym się Maryja obiecała szczególne łaski; Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 a w południe o godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski; w sobotę wspom. NMP
  z Guadalupe.

   
 7. W najbliższy piątek rozpocznie się u nas Peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej. Jest to inicjatywa Wspólnoty Wojowników Maryi. Mają oni zgodę Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach aby Figurą opiekował się Michał Ulewiński mający 27 lat, który w lipcu tego roku pielgrzymował po Polsce z wielkim Krzyżem pokutując za swoje własne grzechy i za grzechy Polaków. Rozpoczniemy w piątek Mszą św. i Różańcem po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na wysokiej kolumnie a Figura Matki Bożej będzie umieszczona na niższej kolumnie, zgodnie z wizją św. Jana Bosko mówiącą o uratowaniu Kościoła Katolickiego. Peregrynacja będzie trwała przez tydzień od najbliższego piątku do następnego czwartku włącznie. Codziennie w kościele będziemy odmawiać cztery części Różańca. W dzień zwykły, czyli już w najbliższą sobotę o godz. 6.20 Część Radosna, o godz. 12.00 Anioł Pański i Tajemnice Światła, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Tajemnice Bolesne a po Mszy wieczornej Część Chwalebna. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. W przyszłą niedzielę będzie składka gospodarcza przeznaczona na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
   
 9. Na ławkach są rozłożone ulotki z duchową adopcją bierzmowanego. Na każdej kartce podane jest imię osoby, która w 2021 roku zamierza przystąpić do tego sakramentu oraz modlitwa, którą codziennie aż do dnia bierzmowania należy w intencji danej osoby odmawiać. Wystarczy zabrać ulotkę do domu i każdego dnia w intencji kandydata poświęcić chwilę przed Bogiem. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę inicjatywę, bo duchowe wsparcie dla młodzieży jest niezmiernie potrzebne.
   
 10. Zachęcamy do wypożyczania książek na zimowe wieczory w naszej Bibliotece Parafialnej. Biblioteka czynna jest trzy razy w tygodniu oraz w pierwszą niedzielę miesiąca.
   
 11. Każda osoba, która przeszła zakażenie coronawirusem po upływie 28 dni od ustąpienia objawów może zgłosić się telefonicznie do regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (tel. 42 61 61 457) aby oddać osocze. Księża biskupi gorąco zachęcają do tego gestu chrześcijańskiej miłości.
   
 12. Dzisiejszy tygodnik Niedziela pisze o „Sekretach dobrej spowiedzi”. Gość Niedzielny stwierdza, że świętość Jana Pawła II jest niepodważalna. Tygodnik Idziemy opisując okoliczności wulgarnych protestów i marszów stwierdza jednoznacznie: prawdziwe piękno nie krzyczy. Serdecznie polecamy prasę katolicką. Są również czasopisma dla dzieci i młodzieży.
   
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Karkus, Krystyna Wawrzyńczak, Wiktor Poryzała, Zenon Michalski. Prośmy dla nich o radość nieba. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…
   
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za dar wspólnej modlitwy. Na nowy tydzień życzymy darów Ducha Świętego, opieki Maryi Matki Kościoła i św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE!