1. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zechciejmy dołożyć starań, aby przeżywać Wielki Post w łasce uświecającej a także, aby przez modlitwę, post i jałmużnę przemieniać swoje życie. Msze św. dziś według porządku niedzielnego.
   
 2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, o 17.30, a dla młodzieży o godz. 19.30.
 • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach. W poprzednich latach w czasie tego nabożeństwa była zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Tym razem ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszki po Mszach św. w 4 lub w 5 Niedzielę Wielkiego Postu.
   
 1. W tym tygodniu przypada:
 •  W poniedziałek – święto katedry św. Piotra Ap.
                                               
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę. Poprowadzi je ks. dr Mieczysław Nowak znany autor wielu książek o życiu duchowym, a w szczególności o Mszy Świętej. Rekolekcje będą trwały przez trzy dni, czyli w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszamy.
   
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych dla SP nr 8 odbędzie się w kościele,
  w najbliższy środę o godz. 19.30, a dla szkoły SP nr 9 w czwartek również w kościele o godz. 19.30. Zapraszamy.

   
 3. Po Mszach św. można złożyć dowolne datki na pomoc dla Miłosza Kopystyńskiego, bratanka naszego księdza Jakuba Kopystyńskiego, który ma dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, niedowład nerwu wzrokowego i oczopląs, na rzecz jego rehabilitacji. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
   
 4. Życie psuje się przez namiętność, zmysłowość, zaspokajanie własnego „ja”. Post cielesny uśmierza wady, podnosi ducha – stwierdza dzisiejszy tygodnik Niedziela. Serdecznie polecamy Gościa Niedzielnego, tygodnik Idziemy i inne czasopisma.
   
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Młynarczyk, Józef Leszczyński, Stanisław Janiec, Andrzej Wachowiec i Marianna Rolińska. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
   
 6. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!