1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według zwykłego porządku niedzielnego. Adoracja i modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, przygotowującego nas na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w bardziej świadome przeżywanie Adwentu.
 3. Msze św. roratnie ku czci NMP odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18:00. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. Dla wytrwałych na koniec adwentu będzie niespodzianka.
 4. W piątek przypada – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy
  i męczennicy – Patronki górników i naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona przez ks. Arcybiskupa Grzegorz Rysia o godz. 11.00. Będziemy modlić się w intencji dyrekcji Kopalni Węgla Brunatnego, wszystkich górników, ich rodzin, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Uroczystość uświetni Orkiestra Górnicza. Również w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego przy zachowaniu zwykłych warunków. W tym dniu post nie obowiązuje.
 5. W liturgii Kościoła przypada także:
 • W poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny
  ks. Andrzeja – przełożonego naszej wspólnoty zakonnej; Msza św. imieninowa
  w Jego intencji będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy;
 • W środę – bł. Rafała Chylińskiego, kapłana;
 • W czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana, patrona Księży Sercanów; w tym dniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca; po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • W piątek – Pierwszy Piątek miesiąca, w którym  oddajemy cześć NSPJ. Msze św.
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – suma odpustowa, 16.30, 18.00, 20.00. Po Mszy św.
  o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej do Mszy św. o godz. 20.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 i na każdej Mszy św. Odwiedzin chorych nie będzie.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca Msza św. i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, Różaniec o godz. 9.00, Msza św. i modlitwy Zawierzenia Maryi o godz. 9.30. Różaniec Męski ulicami Bełchatowa wyruszy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w połowie listopada przynieśli zakupione przez siebie artykuły spożywcze i środki czystości. Zebrane produkty (w sumie ok. 100 kg) zostaną przekazane przez Caritas Parafialny osobom potrzebującym.
 2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w czwartek o godz. 19.30
 3. Opłatki w tym roku nie będą  roznoszone przez wolontariuszy. Możemy je nabyć w sklepiku, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 4.  „Jezus traci poparcie!” – takie prowokacyjne stwierdzenie możemy przeczytać w tygodniku Idziemy. Niedziela w dzisiejszym wydaniu zawiera płytkę o niecodziennych rekolekcjach zatytułowaną „Oddanie 33” To są rekolekcje przygotowujące nas do całkowitego oddania się Matce Bożej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek, którym jest kalendarz ścienny na rok 2021.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Andrzej Pawlak, Stefan Szala, Bronisława Janicka, Jan Stanisławski. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo .., Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .
 6. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom, na nowy tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi Matki Kościoła i  wstawiennictwa św. Barbary. SZCZĘŚĆ BOŻE.