1. Dzisiaj Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Nabożeństwo kolędowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Zapraszamy.
 2. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane również według porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz.13.00 ale będzie dodatkowa Msza św. związana z Orszakiem Trzech Króli
  o godz. 15.00. Taca będzie przeznaczona na misje. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość pobrania „kadzidła, węgielka i kredy”. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na duszpasterstwo scholi i ministrantów.
 3. (ogłaszać do godz. 13.00 włącznie)Tegoroczna edycja Bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli ze względu na obostrzenia sanitarne będzie miała inny charakter niż poprzednie. Organizatorzy proponują mieszkańcom Bełchatowa Spacer Orszakowy w dniach 2-3 stycznia,  w godz. 10.00 -15.00. Jest to pomysł oparty na zasadach gry miejskiej polegający  na przejściu trasy, której początek będzie przy Muzeum Regionalnym a koniec przy Stajence w ogrodach Parafii Narodzenia NMP, przy ul. Kościuszki. Uczestnicy gry zapoznają się z planszami, na których prócz tekstów i zdjęć są zadania, które należy rozwiązać i wpisać hasło do Karty Gry. Po dojściu do mety uczestnicy oddają wolontariuszowi uzupełnioną Kartę Gry, za co będzie można otrzymać nagrodę.
 4. Natomiast w Święto Objawienia Pańskiego, tu w naszym kościele o godz. 15.00, odbędzie się Mini Orszak, czyli Pokłon Trzech Króli oraz  Górników i Energetyków Świętej Rodzinie, następnie Eucharystia i koncert kolęd w wykonaniu warszawskiego zespołu gospel „Z potrzeby serc”.  Ze względów sanitarnych w nabożeństwie tym bezpośrednio będzie mogło uczestniczyć tylko około 100 osób, dlatego też Organizatorzy
  zapewniają transmisję całej uroczystości
  tj. od godz. 15.00. na WWW.FACEBOOK.PL/BELCHATOW. Zachęcamy do skorzystania z tej transmisji. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia będą też zamieszczone na stronie internetowej Miasta Bełchatowa.
 5. W przyszłą niedzielę przypada – Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszach św. będzie składka gospodarcza. O godz. 14.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. dla osób uzależnionych i ich rodzin.
 6. Każda kobieta, która dokonała aborcji potrzebuje całościowego uzdrowienia zarówno w sferze duchowej jak i psychofizycznej. Jak przebiega uzdrowienie z syndromu poaborcyjnego pisze najnowszy dwumiesięcznik Miłujcie się, który zawiera dodatek w postaci sercańskiego jednokartkowego kalendarza na rok 2021. Serdecznie polecamy.
 7. Biblioteka Parafialna zachęca do wypożyczania książek, w tym także nowości historycznych autorstwa wybitnych polskich historyków m.in. prof. Wojciecha Roszkowskiego i prof. Krzysztofa Ożoga. Dzisiaj Biblioteka jest czynna w godz.
  od 11.00 do 13.00. Zapraszamy.
 8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Krupski, Helena Manicka, Łucja Mularska. Prośmy dla nich o radość nieba. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa i opieki Świętej Rodziny. Szczęść Boże !
 10. A teraz oddajmy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.